Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2020-03-24

Zielona ściana w Twoim domu

Zdobią biura, hotele, ogrody, możesz mieć je również we własnym domu, nawet w małym mieszkaniu.
Zielone ściany, kwiatowe ściany, eko ściany, pionowe ogrody czyli ogrody wertykalne.

Dekorują wnętrza oraz pozytywnie wpływają na samopoczucie. W ciągu doby są w stanie oczyścić do 60% powietrza z toksyn.

O czym warto wiedzieć przed założeniem kwiatowej ściany?

Małe kompozycje można stworzyć samemu stosując pojedyncze moduły, które kupisz w krajowych sklepach internetowych, montaż dużych instalacji najlepiej zlecić wyspecjalizowanym firmą.
Rośliny powinny mieć zapewnione miejsce o odpowiedniej ilości światła, osłonięte od przeciągów. Ściana do instalacji musi mieć odpowiednią nośność. Na rynku są dostępne moduły, które można docinać dostosowując instalację do wymiaru ściany. Wygodne jest zamontowanie systemów nawadniających podłączonych bezpośrednio do wody wodociągowej, ale można również podlewać kwiaty ręcznie. Moduły montuje się do ściany za pomocą profili i ram na które nakłada się izolację.
Konstrukcja musi być stabilna i solidna by utrzymać ciężar roślin. 

Jakie rośliny stosujemy do ogrodów wertykalnych?

Ogrody kwiatowe wymagają dobrania odpowiednich gatunków roślin, łatwych w uprawie, o słabo rozrastającym się systemie korzeniowym.
Do zielonych ścian najczęściej stosowane są: anthurium, bluszcz pospolity, echmea wstęgowata, epifity (np. storczyki), epipremnum złociste, figowiec pnący, filodendron pnący, guzmania, maranta, monstera, paprocie (adiantum, nefrolepis, platycerium, zanokcica), pasiatka zwisła, skrzydłokwiat, skrytokwiat, syngonium, zielistka.

Pielęgnacja i nawożenie ogrodu wertykalnego w domu, czyli jak dbać o zielone ściany z roślin

Najwygodniejszym rozwiązaniem będzie zastosowanie nawozu dolistnego. Ekologiczny nawóz Agrobion możesz używać do ogrodów wertykalnych, jest produktem bezpiecznym do stosowania w pomieszczaniach. Przed sadzeniem roślin do podłoża dodaj mieszkankę minerałów skalnych Eco-Plon o długotrwałym uwalnianiu składników pokarmowych, zapewni to regularne odżywianie roślin przez cały okres wegetacji, sprawi również, że gleba w doniczce nie będzie zbyt zbita i ciężka.
Chroń rośliny przed chorobami i szkodnikami stosując od pierwszych dni preparaty na bazie czosnku, skrzypu polnego lub kompozycji mikroorganizmów: ProBio Emy. Z doniczek usuwaj na bieżąco obumarłe części roślin. W miarę rozrastania się roślin stosuj cięcie ograniczające zbytni rozrost kwiatów, ułatwi to wentylację, co zapobiega chorobom.
Przy dużych eko ścianach woda nie zawsze dociera do wszystkich kwiatów, w razie potrzeby podlewaj rośliny ręcznie.

03/24/2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 3 opinie
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-14
Super
2022-05-04
Wszystko OK, błyskawiczna dostawa, profesjonalnie zapakowane,
pixelpixel